Hae Anna.fi-sivustolta

Apua!

Viestiketju osiossa 'Naistentaudit' , käynnistäjänä vierailija, 19.06.2019.

  1. vierailija Vierailija

    Oon täällä hirveessä paniikissa ja tarvitsen vastauksia. Mulla on tällähetkellä käytössä semmonen kun dizminellen yhdistelmä e-pillerit.
    Mulla on pari päivää tullut sellasta ruskeaa pientä vuotoa että kun käyn esim. Vessassa niin sitä jää paperiin kiinni. Oon nyt aika alkuvaiheessa uutta levyä niin mun kuukautisten ois jo siis pitäny alkaa. Onko tää ihan normaalia, mistä tämä johtuisi ja voinko olla raskaana?
    Olen siis 16vuotias...
     
  2. vierailija Vierailija

    Kun aloittaa pillerit niin saattaa tulla välivuotoja, jotka yleensä käytön jatkuessa häviävät. En usko että olet raskaana jos olet syönyt pillerit säännöllisesti. Jos vuodot jatkuvat ja lisääntyvät niin silloin kannattaa harkita pillereiden vaihtoa toisiin.
     
Kaikki kentät ovat pakollisia
Luonnos tallennettu Luonnos poistettu

Jaa tämä sivu

Alibi
Anna
Deko
Dome
Erä
Hymy
Kaksplus
Kippari
Kotilääkäri
Kotiliesi
Koululainen
Ruoka.fi
Parnasso
Seura
Suomen Kuvalehti
TM Rakennusmaailma
Tekniikan Maailma
Vauhdin Maailma
Golfpiste
Vene
Nettiauto
Ampparit
Plaza
Muropaketti