Hae Anna.fi-sivustolta

Kutittaa!

Viestiketju osiossa 'Klinikalla' , käynnistäjänä Antibiootitko?, 02.06.2005.

  1. Antibiootitko? Vierailija

    Hei!

    Kertokaa kokemuksianne, voiko lauantaina loppunut antibioottikuuri aiheuttaa allergisen reaktion näin jälkikäteen? Itselläni alkoi maanantaina hillitön kutina yläkropassa, eikä meinaa loppua millään. Söin aika vahvan kuurin (selexid 4 tablettia päivässä/viiden päivän ajan) virtsatietulehdukseen. Maha meni myös sekaisin. Mitä rasvaa ihoon pitäisi laittaa ja millä kutinan saa pois?
    Vastauksista kiitollinen!
     
  2. Mamma *4 Vierailija

    Voi aiheuttaa.
    Antihistamiini,esim zyrtec tms. auttaa.Voiteeksi joku kortisonipohjainen esim.Hydrokortison.
     
Kaikki kentät ovat pakollisia
Luonnos tallennettu Luonnos poistettu

Jaa tämä sivu

Alibi
Anna
Deko
Dome
Erä
Hymy
Kaksplus
Kippari
Kotilääkäri
Kotiliesi
Koululainen
Ruoka.fi
Parnasso
Seura
Suomen Kuvalehti
TM Rakennusmaailma
Tekniikan Maailma
Vauhdin Maailma
Golfpiste
Vene
Nettiauto
Ampparit
Plaza
Muropaketti