Hae Anna.fi-sivustolta

Pillereiden lopetuksen sivuvaitukset?

Viestiketju osiossa 'Yleistä keskustelua' , käynnistäjänä vierailija, 07.09.2019.

  1. vierailija Vierailija

    Hei, olen nyt lopettanut vuoden jälkeen Martam nimiset pillerit, kun ne loppui minulta, eikä apteekista saanut uusia apteekkien lääkekadon vuoksi. Viime menkat oli noin 4-5 viikkoa sitten, vieläkään ei menkkoja lopetuksen jälkeen näy. Huomasin haavaumia ulkosynnytimissä, jotka sittemmin parantuneet kun vähän rasvailin. Lisäksi on tullut epämääräistä kokkarevuotoa, tosin hajutonta. Epäilin hiivaa ja kävin TK lääkärillä, lääkärin mukaan saattaa olla hiivaa, muuten kaikki kunnossa. Sain kerta-annoksen Diflucan lääkettä, joka ei kuitenkaan auttanut. Olen sen jälkeen kokeillut canesten puikkoa, tuloksetta. Myös nännit ovat kipeytyneet, mitä mulla ei koskaan ole! Ihan vaan kun koskettaa niin sattuu, muuten rinnat eivät ole arat. Raskaustestikin tehty kaksi kertaa negatiivisena. Lisäksi ollut alavatsakipuja. Mietin että voiko toi kaikki tosiaan olla vaan hormonitoiminnasta johtuvaa?? Olen niin hämilläni, ja kun lääkäreiltäkään ei tullut juuta eikä jaata. Kokemuksia vastaavasta?
     
Kaikki kentät ovat pakollisia
Luonnos tallennettu Luonnos poistettu

Jaa tämä sivu

Alibi
Anna
Deko
Dome
Erä
Hymy
Kaksplus
Kippari
Kotilääkäri
Kotiliesi
Koululainen
Ruoka.fi
Parnasso
Seura
Suomen Kuvalehti
TM Rakennusmaailma
Tekniikan Maailma
Vauhdin Maailma
Golfpiste
Vene
Nettiauto
Ampparit
Plaza
Muropaketti