Hae Anna.fi-sivustolta

terolut kuurin jälkeen pahoivointi?

Viestiketju osiossa 'Lapsettomuus' , käynnistäjänä ennuli, 04.06.2011.

  1. ennuli Vierailija

    Hei vain,

    Kaipaisin hiukan neuvoa... sain lääkäriltä PCO:n takia epäsäännöllisten kuukautisten (yhdet jääneet välistä) kickstarttiin 10 päivän terolut -kuurin, mikä loppui torstaina. Menkat eivät ole vielä alkaneet ja tänään alkoi semmoinen pahoinvointi. Mietin että voiko terolut -kuurin jälkeen tulla pahoinvointia ja painontunnetta vatsassa? sivuvaikutuksiin taisi kuulua pahoinvointi, mutta pahoinvointi alkoi tosiaan vasta kuurin jälkeen tänään.

    Onko muilla tullut terolutista pahoinvointia?

    En pidä lainkaan todennäköisenä että olisin raskaana. PCO:n takia on hyvinkin voinut jäädä ovulointi väliin ja tein varuiksi raskaustestin eilen. ja sehän oli tottakai negatiivinen.
     

Tilaa Annan uutiskirje!

Annan uutiskirje tuo sähköpostiisi uusimmat artikkelit, testit ja kilpailut.

Kaikki kentät ovat pakollisia
Luonnos tallennettu Luonnos poistettu

Jaa tämä sivu

Alibi
Anna
Deko
Dome
Erä
Hymy
Kaksplus
Kippari
Kotilääkäri
Kotiliesi
Koululainen
Ruoka.fi
Parnasso
Seura
Suomen Kuvalehti
TM Rakennusmaailma
Tekniikan Maailma
Vauhdin Maailma
Golfpiste
Vene
Nettiauto
Ampparit
Plaza
Muropaketti