Kävin äsken Jäätelöautolla ja loppusumma...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Jäätelökesä
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
J

Jäätelökesä

Vieras
oli 53e... Paljonko teillä muilla menee yleensä Jäätelöautolla rahaa? Tuo on meillä ihan normisumma, joskus on mennyt reilu 60e ja joskus joku reilu 30e. Onhan se aika paljon kerralla, mutta eihän niissä ne kpl-hinnat nyt niin kovat ole kauppaan verrattuna :-)

Nam, nam, nyt mussutan uutta Turkin Pippuri-jätskiä :-D!
 
20-40e suunnilleen, ei me edes joka kerta käydä kun meillä parin viikona välein käy auto. Yleensä ostetaan niitä pikkupuikkoja (taikurimixiä tai kameleontteja) kun ne on lapsille ihan sopivia.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Jäätelökesä:
oli 53e... Paljonko teillä muilla menee yleensä Jäätelöautolla rahaa? Tuo on meillä ihan normisumma, joskus on mennyt reilu 60e ja joskus joku reilu 30e. Onhan se aika paljon kerralla, mutta eihän niissä ne kpl-hinnat nyt niin kovat ole kauppaan verrattuna :-)

Nam, nam, nyt mussutan uutta Turkin Pippuri-jätskiä :-D!

Ja minusta kun siellä on tosi kallista... Jäätelöt on pieniä, ja minusta kpl-hinta kokoon nähden on paljon.
 
no en oo kyllä ikinä käynyt.. ja mustakaan ei oo hirveen halpoja. jotkut kyllä on, mut sit ne jotkut jota mä raaskisin ostaa on tietty niin hyviä et söisin heti vaikka muka pidemmäks aikaa ostaisin.
 
Harvoinpa tulee käytyä. Nyt sit vihdoin esittelin pikkusille, mikä se jätskiauto oikein on, ku aina vaan äänen kuulleet. Ja rahaa meni 8e. Ja kaupasta saisin samanlaisen pakkauksen vajaalla neljällä eurolla.
Että kyllä me jatkossaki taidetaan olla kauppalinjalla =)
 
Alkuperäinen kirjoittaja BreeV:
tänään meni 25? ja 80 jädee saatiin pakkaseen :p

Se onkin ainoa palvelu joka tälle kylällä on lähellä joten pitäähän sitä kannattaa :)

Meillä on vähän sama tilanne, eli asutaan pienessä kaupungissa, jossa ei ole Prismoja ja muita. Eli täällä kanssa kannatetaan näitä palveluita mitä täällä on, vaikka vähän maksaakin :-) Se rahanmeno tulee sitten jossain toisessa asiassa takaisin säästönä!
 
Alkuperäinen kirjoittaja mmm:
Alkuperäinen kirjoittaja Jäätelökesä:
oli 53e... Paljonko teillä muilla menee yleensä Jäätelöautolla rahaa? Tuo on meillä ihan normisumma, joskus on mennyt reilu 60e ja joskus joku reilu 30e. Onhan se aika paljon kerralla, mutta eihän niissä ne kpl-hinnat nyt niin kovat ole kauppaan verrattuna :-)

Nam, nam, nyt mussutan uutta Turkin Pippuri-jätskiä :-D!

Ja minusta kun siellä on tosi kallista... Jäätelöt on pieniä, ja minusta kpl-hinta kokoon nähden on paljon.
just ihan samaa mieltä, kaupasta saa samalla rahalla paljon enemmän ja isompia ja parempiakin ovat.
 

Yhteistyössä